24 Aralık 2012 Pazartesi

Okuyacağım Kitaplar..

Merhabalar sevgili arkadaşlarım,
Kitap Eylemcisi arkadaşımın bana göndermiş olduğu Ahmet Ümit- Şeytan Ayrıntıda Gzilidir kitabına nihayet başlayabilirim..


Ama ondan önce dün gece nihayet okuyup bitirdiğim Richard Bach-Hipnozcu kitabından bahsetmek istiyorum..Richard Bach Martı adlı kitabı ile sevdiğim bir yazardır. Ama ne yazık ki Hipnozcu bende aynı etkiyi bırakmadı.. Nedeni ise ruh çözümlemeleri, psikoloji, dünyayı toz pembe gösterme gibi konular hiç ilgimi çekmedi. İşlediği konu ilginç ama aralara giren insanın kendi iç sorgulaması, çözümlemeler bunları hiç sevmiyorum..
Kitabın Arka Kapağından alıntılar.:
- Neden buradayız ve nereye gidiyoruz
- İnsanlığın gerçek doğası Uzay-Zaman ile mi çevrili
- Yoksa yanılsamalar ile dolu bir dünyada mı yaşıyoruz
- Sınırlarımızı zorlayacak kadar cesur muyuz...

İşte benim kastettiğim bu idi. Ben bu tür kitapları sevmiyorum ama size hitap ediyorsa bir okuyun derim...

Şimdi ise henüz hiç kitaplarını okumadığım Ahmet Ümit in Şeytan Ayrıntıda Gizlidir kitabını okuyacağım.. Çok çok merak ediyorum ve Eylem Hanım a tekrar teşekkür ediyorum...
Bunula birlikte Ankara'dan gelirken Kardeşimin kütüphanesinden alıp getirdiğim iki kitabı da sizlere göstermek istiyorum..


 Zülkarneyn kitabını bundan belki 10 yıl önce okumuştum ve kardeşime vermiştim. Geri almak ancak 10 yıl sonra mümkün oldu..:))
Deliliğin Dağlarında kitabı ise H.P. Lovecraft'ın en güzel romanlarından biridir. Bildiğiniz gibi H.P. Lovecraft korku edebiyatının babasıdır. Daha önce sizlere burada tanıttığım yazarın bir diğer romanı Deliliğin Dağlarında. Ama önce Ahmet Ümit i okuyacağım..

Tüm arkadaşlarıma güzel bir yeni hafta dilerken Konyamızın güzel etliekmeğini sizlere göstermek istiyorum...

Tüm arkadaşlarıma etliekmek! tadında güzel yeni bir hafta diliyorum..:))
Immm Nefisss...:)))

5 yorum:

 1. Ah o etli ekmekler:) Çok severim çok:)
  Amcamlar çok uzun yıllardır Konya'da yaşıyor. Onları her ziyaretimizde güzel bir ziyafet çekeriz:)))) Afiyet olsun canım arkadaşım.
  Şeytan Ayrıntıda Gizlidir'i okumuştum ama diğer kitaplarını okuduktan sonraki paylaşımlarından takip edeceğim.
  Kocaman sevgilerimle ^-^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Ayşım, Ne olur buyrun gelin vallahi bekliyorum uygun zaman bulduğunuzda ya da Amcanıza geldiğinizde kesinlikle bekliyorum..:)) Hepbirlikte yiyelim inşallah etliekmekleri.. Benim bu haftam çok sıkıntılı biliyorsun. İnşallah şu emeklilik işlemlerimi bir halledebilir isem çok rahatlayacağım. Ondan sonra da Allah izin verirse hep Konya'da olacağım..:)
   Ahmet Ümit hiç okumadım ama hep merak etmiştim nasip bu günlere imiş..
   Çok teşekkür ediyorum Sevgili arkadaşım çok çok selam ve sevgilerimi gönderiyorum..:))
   Sevgiyle kal..

   Sil
  2. Afiyet olsun, ben de bayılırım. İnş. emeklilik işlerin bir an önce gönlünce hallolur, güzel,mutlu,huzurlu günler.

   Sil
 2. Afiyet olsun, şimdi olsa ben de yerdim etli ekmek :) Şeytan Ayrıntı'da Gizlidir'i okudum, o kitabı okuyup Ahmet Ümit'ten vazgeçmeyin, diğer kitapları ondan oldukça farklıdır ve müthiştir.

  YanıtlaSil
 3. Ben Ahmet Ümit'in Beyoğlu Rapsodisi'ni okumuştum. Fena olmamakla birlikte galiba bir yerli Stephan King beklentisinde olduğumdan azıcık hayal kırıklığına uğramıştım. Fakat elimde yazarın başka kitapları da var. Belki onlar daha farklıdır. Ayrıca Martı gerçekten hoş bir öyküydü. Zülkarneny neyi anlatıyor?

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...