10 Haziran 2013 Pazartesi

Tığ İşi Sepet Ve Konserve Kutusu Geri Dönüşümü...

Merhabalar,
Herkese güzel mutlu yeni bir hafta diliyorum..
Biliyorsunuz tığ işini çok seviyorum. Özellikle de küçük, cici şeyler ve geri dönüşüm projeleri yapmayı.. Çok sevgili arkadaşım Gülay mükemmel tığ işi İKEA sepetleri yapmıştı bloğunda yayınlamıştı..
Elbette bayıldım ben de hemen yapayım dedim. Tabii bende o sabır nerde benim sepetim Gülay'ın yaptığı sepetten bir hayli küçük oldu....
Bu arada sevgili Gülay'ın da ellerine sağlık diliyorum ve selamlarımı gönderiyorum..:))Tabii benim yaptığım sevgili Gülay'ın yaptığı sepetten küçük oldu içine ancak lens kutusu sığdı..:))


Pudra rengi merserize iple 4.5 numara tığ ile Gülay'ın yaptığı gibi sıkiğne şeklinde ördüm.. Kenar kısmına ise şeker pembesi renkli kirpi ip koydum süsledim..:))


Elimde daha merserize ve kirpi ipim olduğu için Kedişimin bitmiş olan mama kutularını da bu şeiklde değerlendirdim. Kutunun çevresine yine tığ ile kılıf şeklinde ördüm ve sepete birörnek olsun diye kenarlarına kirpi ip kullandım..


Küçük bir bebeği de kutunun ön yüzüne yapıştırdım cici oldu...Bir de size bu daha önceden yapmış olduğum yine konserve kutusunun geri dönüşümünü göstermek istiyorum.. Yine kutunun çevresine pembe sarı merserize iple kılıf şeklinde örmüştüm. Ve yine bir çiçek yapıp yapıştırmıştım. Kızım içine makyaj göz kalemlerini koyuyor şimdi..
Bitmiş kedi maması ve konserve kutularını bu şekilde geri dönüşüm ile değerlendirmeyi çok seviyorum..

Selam ve sevgilerimle...:))


5 yorum:

 1. sizin blogunuzda cok guzel ama ben sızı takıpcılerım arasında goremedım bende sımdı takıbe aldım

  YanıtlaSil
 2. hepsi çok güzel olmuş canım. Bana yer verdiğin içinde ayrıca çok teşekkür ederim. şimdi bir tane kırmızı yapıyorum. kıskandım senden bende onu biraz süslerim artık görücüye çıkartmadan.
  Sevgiler saygılar....

  YanıtlaSil
 3. emeğıne sağlık hepsı cok guzel olmus

  YanıtlaSil
 4. Sepetlerin çok güzel oluyor... Ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
 5. el işleriniz çok güzeller emeğinize sağlık

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...