13 Temmuz 2014 Pazar

Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti.. Hemen İzleyinnn

Merhabalar,
Güzel bir pazar günü diliyorum tüm sevgili arkadaşlarıma...

Ne zamandır vizyona girmesini beklediğim film sonunda sinemalarda.. Çocukluğumdan beri çekilmiş tüm Maymunlar Cehennemi, Maymunlar Gezegeni filmlerini seyrettim. Daha da ne kadar varsa seyrederim..

Bugün de ilk işim sinemaya gitmek oldu....


Yönetmenliğini Matt Reeves in yaptığı ve Andy Serkis, Gary Oldman gibi devlerin oynadığı muhteşem film. Muhteşem diyorum çünkü adamlar yapmış...
İnsanoğlunun geçmişten günümüze hayvan denekler olarak kullandıkları maymunlar sonucu dünyayı ölümcül bir virus ele geçirir. Bundan sonrası ise yine insanoğlunun düşüşü, Maymunların bilinçlenmesi ve dünyada söz sahibi olmaları ve de insan hayvan savaşı ile devam eder..

Tüm Seri filmleri gibi verilmeye çalışılan insanlık dersi. Üstelik bu dersi bize maymunlar veriyor..:))

İbret alınası eğer alabilirsek tabii.. bir film..

Elbette ki Hayvan deneylerine hayır...... Diye bas basss bağırsak da sesimizi duyan yok.. Belki de insanlık tarihini böyle bir son bekliyor.. Belki de Kıyamet dediğimiz olay böyle birşeydir. Belki de insanoğlu yeryüzünden silinirken hayvan taifesi yükselecektir..
Zaten gidişat da onu gösteriyor.. Biz böyle birbirimizi yersek tabiii...
Filmde önemli bir motto.. Maymun, maymunu öldürmez idi... Ki buyur hayvan bile hayvanı öldürmez iken eyyyyy insanoğlu titre ve kendine gellll der gibiydi..

Andy Serkis.. Caesar ı canlandıran sevdiğimiz oyuncu...


Tanıdınız mı..
Elbette tanıdınız..
Evimizin yakışıklı oğlu Gollum....:))


Gollum u canlandıran Andy Serkis bu filmde de bir önceki Maymunlar Cehennemi Başlangıçta olduğu gibi maymun Caesar ı canlandırıyor...
Filme bir de Gary Oldman faktörü eklenince tabii...
Bu filme gidilir.. Gidilir...:)))


Ama ben burada 2001 yılı yapımı yönetmenliğini Tim Burton un yaptığı ve Mark Wahlberg ve Helena Bonham Carter gibi devlerin oynadığı Maymunlar Gezegenini hatırlamadan yapamayacağım...Eee malum Tim burton yönetir de Helena Bonham ile Mark wahlberg olursa bir filmde, Tadından yenmez..:))

Bir de çocukluğumun filmi vardı benim yaşta olanlar ya da film meraklıları bilirler. Bu filmlerin atası babası..
Maymunlar Gezegeni 1968 yılı yapımı..
Charlton Heston amca oynamıştı.. Tabii şimdilerde amca ve hatta dede. Ve belki de hakkın rahmetine kavuştu bilmiyorum ama ben çocukken aşıktım onaaa..:))Neyse ki şimdi aşık olacak yeni birini buldum ben...
Caesar..
Evet Maymun Caesar..
Hem karizmatik, hem akıllı hem de yakışıklı .. Daha ne istiyim kiii..:))


Bakar mısınız şu bakışlara....:))))

Film cidden güzel... Gidelim Seyredelim..:))

Selam ve sevgilerle..:)))

5 yorum:

 1. Kesinlikleee gidilecektir :)

  YanıtlaSil
 2. çocukken çok korkmuştum ben bu filmden o yüzden de sonra seyretmedim hala korkuyor olabilirim :))

  YanıtlaSil
 3. bir kez daha izleyesim geldi filmi... cok begenmistim... O kadar dogru soyluyorsun ki hayvan deneyleri olmasin diye bas bas bagirsakta pek bir yere varilamiyor. Bu kadar cok aay Mac rujum olmadan, aay deri ayakkabi giymeden, deri koltuksuz yasayamam diye bagiran yarim akilli insanciklar oldugu surece maalesef hayvan deneyleri devam edecek... kotu birsey belki diyecegim ama sonumuz umarim bu sekilde gelir, belki o zaman ne yaptigimizi anlariz..

  YanıtlaSil
 4. Bu seriye hiç başlamadım ama izlenesi diyorsan öyledir :) Gary Oldman benim de favorilerimden Harry Potter'dan... O zaman demek ki tadından yenmez bir film bizleri bekliyor...:) En kısa sürede izlemeye çalışacağım...Bilgilendirme ve geçmişe yolculuk için teşekkürler :))

  YanıtlaSil
 5. Son filmi izlemedim ama çoook merak ediyorum
  Benim favori filmlerinden biri olduğu için keyifle izleyeceğim mutlaka

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...