27 Haziran 2013 Perşembe

Lütfen Bir Kap Su...!!

Merhabalar,
Sevgili arkadaşlar,
Havalar çok ısındı. Sokaklarımızda pek çok evsiz kediler köpekler yaşıyor.. Kendi kendilerine karınlarını doyurmaya, susuzluklarını gidermeye çalışıyorlar..
Biliyorum tüm sevgili blog arkadaşlarım zaten bu duyarlılığa sahipsiniz. Bizler de çevremizdekilere söyleyelim.
Kapılarımızın önlerine, bahçelerimize Allah Rızası için bir kap su ve bir kap mama koyalım.
Onlar da CAN..!!!


Benim kedişim evde rahat, yemeği, suyu önünde..
Elbette çok isterdim böyle pencereden bulutlara, kuşlara bakmak yerine, bir bahçe içinde özgürce dolaşıp oynayabilsin. Ayağı toprağa bassın.. Ama inşallah o günlerde gelecektir bakalım.
Bir de sokaklarda yaşayan canları düşünelim bu sıcakta...!!


Allah onların da yardımcıları olsun...
Selam ve sevgilerimle....:)))

9 yorum:

 1. Çok duyarlı bir paylaşım olmuş, harikasın!
  Ben de elimden geldiğince mama, su konularında duyarlı davranmaya gayret ediyorum. Ve eminim çoğu insan da son derece duyarlı - ne mutlu ki...

  Ama arada bloglarımıza böyle görseller koyarak tüm blogger dostlarımıza güzel bir hatırlatma yapmalıyız. Ben de senden esinlenerek böyle bir görseli ekliyorum ve periyodik olarak da bunu tekrarlayacağım.

  Dediğin gibi canım Allah sokaklarda yaşatan insanı hayvanı her canlının yardımcısı olsun; bizlerin de duyarlı davranabilmemiz için yüreğimize merhamet eksin!

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi öyle sevgili arkadaşım.. Evet gerçekten hepimiz Allah a şükür bu duyarlılığa sahibiz. Yine de dediğin gibi periyodik olarak hatırlatmakta yarar var. Vallahi yapalım elimizden geldiğince..
   Ne mutlu ki aynı düşüncelere sahip blog arkadaşlarımız var bizim..:))
   Çok çok teşekkürlerimle..:))

   Sil
 2. çok haklısın canım gerçekten bizler,yavrularımız çok şanslıyız.unutmamalıyız dışarıdaki canlarıda, umarım paylaşımın farkındalığı arttırır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet inşallah herkes de bizler gibi düşünsün. Onların da bizler üstünde hakları var ne de olsa..:))
   Selam ve sevgilerimle...

   Sil
 3. duyarlılığın çok güzel cnm. tamam herkes evinde hayvan bakamayabilir ama bişiler yapabilir. mama, su olabilir. insanca yaklaşım olabilir. çocuğun hayvan sevgisini aşılayabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkürler Selmacığım.. Kesinlikle katılıyorum illa ki evinde değil ama sokaktaki canlardan da sorumluyuz. Onların da hesabını vereceğiz öbür dünyada mecburen..
   Selam ve sevgilerimle...

   Sil
 4. yaklaşık 3 haftadır koyuyor ve tazelemeye gayret ediyorum.
  Canına sağlık ne güzel oldu da hatırlattın bende bir post yapayım diyordum :)
  2 gündür çok yoğunum bloga bakamıyorum bile. Ama ilk postyum bunun hakkında olsun.
  Sevgiler saygılar arkadaşım....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah kabul etsin güzel arkadaşım.. Aslında hepimiz bu duyarlılığa sahibiz.. Ama keşke herkes konumuz komşumuz da böyle olsalar..
   Dün ben Otis i gezdirmeye indirdim 3 adım attı dili bir karış dışarıda yürüyemedi sıcaktan bir de nasıl susamış. Allahın sevgili bir kulu aşağı bahçeye bir kap ile su koymuş nasıl sevindim Otis susuzluğunu giderdi güzelce oğlum.. Ordan aklıma geldi.. Çok çok teşekkürler sevgilerimle..:))

   Sil
 5. Amin ne kadar duyarlısınız... Hem Müjde'ye hem de sizde ki hayvanlara karşı gösterdiğiniz şefkat ve merhamet taktire şayan. İnşaallah bu davetinize icabet edenler olur.
  Sevgiler, esenlikler diliyorum.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...