2 Şubat 2015 Pazartesi

Jack London-Ademden Önce.. Yorumum..

Günaydınlar,
Güzel günler haftalar aylar diliyorum.....:)))...

İnstagram arkadaşım @kitap_okur un başlatmış olduğu #ayınklasiği etkinliğine katıldım. Ocak ayında okuduğum klasik ise Jack London un Ademden Önce adlı kitabı oldu....Öncelikle arkadaşıma çok çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü hanidir klasik kitaplara ara vermiştim sayesinde eski lezzete, mükemmel tadlara yeniden kavuşmuş oldum...


Jack London un başta Martin Eden olmak üzere birçok romanını okumuş ve çok beğenmiş biri olarak Ocak ayı klasiği için Ademden Önce adlı kitabını seçtim. Çok güzel bir karar verdim.. Jack London yine her romanında olduğu gibi dokunaklı, biraz hüzünlü, ama sonuna kadar gerçek insani duygu ve olayları anlatmış..

Arka Kapak:

Jack London bu romanında çağının bilimsel verilerinden ve özellikle Spencer, Darwin ve Huxley'den yararlanarak ilkel insanın yaşamı, ve insanın insanlaşma sürecini acılı bir dille anlatır. Ademden Önce'de anlatılan olaylar, öylesine canlı, öylesine etkilidir ki, okur zaman zaman kitabın akışına kendini iyice kaptırarark, insanoğlunun ilkel bir yaratık halinden insan haline evrimini görür gibi olur.......


Jack London gerçekten çok sevdiğim bir yazar.. Okuyucuyu tam 12 den vuruyor anlatım tarzıyla. Ve inanın duyguları vermek için zorlanmıyor. Öyle bir anlatım tarzı var ki siz onu çok derinden hissediyorsunuz.. Elbette çevirmenin de çok büyük önemi var.

Şubat Ayı için de bir klasik seçeceğim. Sanırım Charles Dickens olacak ama henüz hangi kitabı olacağına karar veremedim. Eğer siz de #ayınklasiği etkinliğine katılmak isterseniz İnstagramda @kitap_okur arkadaşımı takibe alın ve etkinliğine katılın.....

Selam ve sevgilerimle.....:)))

8 yorum:

 1. vay vay vaay kimler gelmişler blogger'a :))

  YanıtlaSil
 2. Aaaaa, bende vardı o kitap. kitaplıkta arada bir yere sıkıştırıp unutmuşum.
  bulayım da okuyayım onu ben :S

  YanıtlaSil
 3. Jack London'un bu kitabını okumamıştım hiç. Oldukça ilginç görünüyor teşekkürler tavsiye için. Keyifli okumalar dilerim..

  YanıtlaSil
 4. Great blog♥

  How about follow each other?
  I follow your blog. Waiting for you♥
  My Blog: http://juliemcqueen.blogspot.com

  YanıtlaSil
 5. Jack London benim yapıtlarını hayranlık ötesi duygularla okuduğum yazardır. Elbette bu kitabını da okudum. Çok ilginç gelmişti. Konu bakımından bana farklı gelen iki yapıtından biridir. Diğeri de Demir Ökçe. Ayrıca bu ikisi de birbirinden çok farklı. Demir Ökçe distopya edebiyatının ilk örneklerinden sayılıyormuş. Büyük Usta'ya saygı benden!

  YanıtlaSil
 6. Merhaba, biz kırtasiyeseverler olarak bir hediyeleşme etkinliği düzenlemeye karar verdik. İlgilenirseniz eğer bloğuma beklerim. Sevgiler :)
  http://heybemdekihuzur.blogspot.com.tr/2015/08/mutluluk-postas-almak-isteyen_18.html

  YanıtlaSil
 7. Hemşehri olup aynı işi yapmamıza sevindim, bloğunu takibe aldım bende bekliyorum sevgiler :)

  YanıtlaSil
 8. yıllardır kitaplığımda duruyor ama bir türlü sıra gelmedi bu kitaba..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...