27 Şubat 2013 Çarşamba

Kitaplığımda düzenlemeler...

Merhabalar sevgili arkadaşlarım,

Emekli olup annemin yanına yerleştiğimden beri, annemin eivini bayağı bir dağıttım.. Dağıtmak denemez belki ama benim ufak tefek eşyalarım da annemin evine geldi. Ben de birtürlü şu güzel rahatımı bozup da kendi evime eşyalarımı yerleştirmeye gidemedim. Öyle olunca kitaplarımın da bir kısmı burda kaldı.. Dün oturdum annemin evindeki kitaplığımı biraz düzene koydum. Tabii sırf benim kitaplığım değil annemin de kitaplığı aynı zamanda.. Bu arada kızımın kitaplığı kendi odasında ve bana el dokundurtmaz..!!:))


Kitaplığın bu katı oldukça eski kitaplar ve sözlüklerle dolu.. Atılması yasak kesinlikle.. Taa babamdan kalma...


Bu sırada karışık kitaplar var hepsini okudum yıllar içinde...


Bu sırada da karışık kitaplar var bir kısmını okudum bir kısımnı da annem okumuş...Bunlar hazine niteliğinde çok çok eski belki annemin gençliğinden kalma kitaplar...


Bu sıradaki kitapların hepsi annemin okuduğu kitaplar diyebilirim. Dikkat ederseniz ben yabancı yazarlardan hoşlanırken annemin tercihi Türk yazarlar. Özellikle Ayşe Kulin, Orhan Pamuk, İnci Aral gibi..Yatay koyduğum bu kitaplar çok yakın zamanda okuyacağım sıraya koyduğum kitaplar..Kitaplığın bu kısmında Yemek ve Dini kitaplar birarada. Elimizin altında hemen bulunması gereken kitaplar bir yerde...


Atlas dergisinin verdiği 2013 yılı doğa takvimi.. Hayatta gidip göremeyeceğim yerlerin harika resimleri var..


Sıra ile okuyacağım kitaplar..

Bir de sizlere dün elime geçen kitap siparişlerimi göstermek istiyorum.. Aşağıda gördüğünüz kitaplar dün gelen Kitapyurdu.com siparişim..
Hepsi çok ciciler değil mi..:))


William Faulkner 1900 lü yıllarda yaşamış nobel edebiyat ödüllü bir yazar.. O kadar çok seviyorum ki anlatamam. Anlaşılması çok zor bir yazım stili var. Spiral anlatı denilen yazım sanatı. Ve özellikle Amerika'daki zenciler ve kölelik ile ilgili romanlarını okudum. Bakalım bu romanı nasıl olacak..

Ayşe Erbulak çok renkli ve çok kültürlü bir hanım. Sanatın çoğu dalı ile ilgilenmiş aynı zamanda bir tiyatrocu. Rahmetli Altan Erbulak'ın kızı.. Onun ilk kitabını okumak istedim. Geçen günlerde Tv de Ayşe Erbulak 'ın hayatı ve evi ile ilgili bir program vardı.. Çok cici bir hanım hayat dolu. O enerjisi yeter zaten. Evinin dekorasyonu da aynı kendisi gibi renkli, cicili bicili..

Charles Dickens ile ilgili konuşmaya gerek bile yok zaten.. Bu zamana kadar okumadığım kitaplarını aldım. Kendime de kızdım neden bu zamana kadar bu romanlarını niye okumadım diye.. O da benim ayıbım olsun..:))

Fareler ve İnsanlar ı çok çok eskiden lise yıllarındayken okumuştum. Kitabım nerelerde hiç bilmiyorum. O yüzden kitaplığımda bulunması gerektiği için aldım.

Efendi ve Uşak onu da okumuştum çünkü bir dönem Rus edebiyatına çok ilgi duyuyordum.. Kitabım yine taşınmalarda kayboldu gitti. Ya da birilerine de vermiş olabilirim. Zaten kütüphanemin yarısını böyle verdiğim ve asla geri alamadığım kitaplarla kaybettim..:((

Diğerleri ise biraz gizem, biraz mistik, biraz tarih ve biraz da mitoloji.. Bayılırım...Kitapyurdu siparişimde kendi kendime hediye gönderdim. Şimdi hatırlamıyorum bir blog arkadaşımın bloğunda okumuştum. Hediye paketi de yaptırılabiliyormuş kitapyurdu.com da ve içine de istediğiniz notu yazıyorlar..
İşte benim kendi kendime gönderdiğim kitap hediyemin içine yazdırdığım notum...:)))

Selam ve sevgilerle....

5 yorum:

 1. İnsan kendini şımarmalı hediye fikri süper :)) Ayşe Erbulak'ı ve kitabını merak ettim :) Size keyifli okumalar:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkür ederim. Açıkçası ben de kitabı merak ettim.. Ayşe Erbulsk çok eğlenceli birine benziyor inşallah kitabı da öyledir. Okur okumaz sizinle paylaşacağım..
   Çok selam ve sevgileimle...

   Sil
 2. Bir sahaf açmanın vakti gelmiş :) Her çeşit kitap mevcut :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amaaan sormayın hala gözüm doymuyor ama.. Az önce yine 9 kitap sipariş ettim. Gözüm dönüyor bazen..:)))
   Çok çok selam ve sevgilerimle...

   Sil
 3. Kitaplar harikaaa! Ama oradaki eski basım Jane Austen beni benden aldııı :) <3

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...