29 Mayıs 2013 Çarşamba

Okudum- Rüyalar ve Karabasanlar 3...(KÖTÜ)

Merhabalar,
Güzel bir gün diliyorum herkese..
Çok uzun zamandır okuduğum kitapların yorumlarını sizinle paylaşamıyordum malesef..
Henüz bitirdiğim Stephen King in Rüyalar ve Karabasanlar 3 kitabını sizinle paylaşmak istiyorum..


Arka Kapak:
'Dışarıda neler oluyor' diye fısıldadı kadın. Hızlı hızlı soluyordu. Farnham kadının sol yanağında ufak bir sıyrık olduğunu fark etti. Giysileri pahalı sayılırdı. Ayakkabılarından birinin topuğu kırılmıştı..
'Dışarıda neler oluyor' diye tekrarladı kadın.. 'Canavarlar..''

Bu yazdıklarım arka kapaktan alıntılardı..

Şimdi benim düşüncelerim.:
Kitapta birbirinden bağımsız 8 öykü var. Hepsi birbirinden güzel ..Diyemeyeceğim.. Ben HİİİÇ sevmedim. Stephen King in kendine özgü alaycı bir üslubu var.. Kurguları iyi diyelim. Olaylar arasındaki ilişkileri ufak ayrıntılar üzerinden kuruyor..

Crouch End Sokağı hikayesi tamamen çok çok sevdiğim yazar H.P. Lovecraft tan bir sürü alıntı içeriyor. Tam anlamıyla onun yazım stili ve konular olarak da aynı. O yüzden bu nispeten kötü versiyonu okumaktansa H.P.Lovecraft ı tekrar tekrar okurum daha iyi...

Bir de kitaptaki birçok öyküde kedi ve kedilere bağlı olaylar da geçiyor.. Ama her öyküde kediler öyle kötü resmedilmiş ki size anlatamam. Kedilerden nefret etmenize sebep olabilir. Hem şekilleri itibari ile çirkinler, yüzleri yaralı, kulakları kopuk, hem de kötü huylular..
Ve öykülerdeki kahramanlar özellikle Berbat bir Sherlock Holmes çakması olmuş öyküsünde Sherlock Holmes in sürekli kediyi tekmelemesi hoooop dedim yaa noluyoruz....
Sen kim, Sherlock Holmes kim kardeş..
Bırak da onu Sir Arthur Conan Doyle yazsın, zaten adam yazmış da...:))

Sonuç olarak hayal kırıklığı diyeyim.. Oysa ki diğer kitaplarından böyle nefret etmemiştim.. Birçoğu kült olmuş ve filmi çekilmiş kaliteli kitaplardı..

Ama bu olmadı Stephen olmadı...:))
:))


4 yorum:

 1. ama bu olmadı stephen olmadı :D okumadım ama en yakın zamanda OKUMICAM tavsiyen sayesinde :)))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de kesinlikle ve şiddetle tavsiye ETMİYORUM..:)))
   Selam ve sevgiler..:))

   Sil
 2. bende Kara kule serisini okurken ilk 2 kitapta çok sıkıldım. hatta 2. kitap yarım kaldı. arada kötü şeyler de yapacaklarki iyilerin kıymeti bilinsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kara Kuleyi şimdi kızıma sordum onda da yokmuş. Ama sen de tavsiye etmedğine göre okumama gerek yok sanırım.. Ben gidip kızımın kitaplığını bir karıştırıyım..:))
   AA şimdi kızım bir kitabını getirdi. Çağrı .. Bunu oku dedi o beğenmiş. Bakalım göreceğiz..:))

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...